Довгоочікуваний суботній день для учнів Школи документалістики та медіа нарешті настав.
Сьогодні ми поїхали до власниці приватної екологічної школи – Зіни. Вона зустріла нас у ошатному білому одязі і нагадувала литовського янгола. Насправді вона ним і є. Зіна відкриває двері свого дому і серця всім, хто до неї приїжджає. Але основною місією простору, який вона створила, є виховання та допомога дітям, місцевим а також тим, хто приїхав здалеку. Наприклад, у липні цього року в неї цілий тиждень жила група з України, а саме – зі Станиці-Луганської.
Це не така школа, куди діти не хочуть ходити зранку. Навчальними матеріалами в ній є все навколо. Учні у цій школі пізнають литовську культуру та проводять час на користь собі.
Нас дуже вразила природа навкруги. Багато озер, дивовижний ліс, лелеки. На цих землях відчуваєш щось рідне, щось своє. Зіна розповіла історію цього святого місця. Вона, зі своїм чоловіком, створила все, що тут є, практично, з нічого. У полі перед школою ми побачили юрту, різні плетені литовські рукоділля і ще нові споруди хат. Зіна поділилася досвідом і знаннями в глиняному будівництві.
Запрошений ансамбль “Ойранка” подарував яскраві емоції. Цей ансамбль складається з шановних українських діаспорчанок. Вони заспівали нам українськи пісні та поділилися своєю любов’ю до України.
Під час нашого візиту до нас приїхав Йонас Стравінскас. Із ним ми дискутували про майбутнє, обговорювали те, як ми можемо змінити свій світ. Він дав зрозуміти, що не важливо, які ми, схожі або ні, якщо ми захочемо, ми зможемо змінити своє життя та йти тільки вперед. Особливе враження справила короткометражка “Цирк Батерфляй”. Цей фільм надихає та відповідає на питання про своє призначення в світі.
Вечір цього дня був найатмосфернішим та найтеплішим. Ми розвели ватру щоб не змерзнути та щоб посмажити зефір. Спілкування за теплим чаєм та смачною їжею назавжди запам’ятається нам. Почуття щастя та підтримки давало зрозуміти, що ми усі тут, як велика родина. Починаєш розуміти що все можливо, все у твоїх руках.

Проект “Школа документалістики та медіа для дітей та молоді, які постраждали війни на сході України реалізується громадською організацією “Новий Донбас” спільно з консалтинговою компанією Jostra при підтримці Посольства Литви в Україні по програмі МЗС Литви Lithuanian Development Cooperation.

Фото: Кривогубова Ілона, Забазна Катерина
Текст: Кусова Ксенія