Виїзна освітня сесія Школи документалістики та медіа docUA Platform розпочинає свою роботу у м. Щастя Луганської області, що на лінії розмежування.
Сьогодні відбулась перша організаційна зустріч з учасниками проекту та тренерами.
29 квітня – 12 травня 2019р. відбудеться проект “Університет без кордонів”, який реалізується ГО “Новий Донбас” за підтримки Посольства США в Україні.
Мета проекту – надати знання та вміння для створення й налагодження роботи локального незалежного підліткового волонтерського інтернет-медіа у м.Щастя.
Саме з цією метою висококласні фахівці з різних країн світу проведуть серії майстер-класів за напрямками:
журналістика – Анна Бродські, Anna Krotkina-Brodsky професорка із американського Університету Washington and Lee, ознайомить онлайн із історією вільної преси, навчатиме основам якісної сучасної журналістики за американськими стандартами разом із Іриною Кошман, доцентом СНУ ім. В. Даля та журналісткою Euromaidan Press Олено Макаренко Lena Makarena
інформаційні технології – Ірина Щербина, Irina Scherbina професорка з українського університету телекомунікацій, познайомить із можливостями використання ІТ у медіа, допоможе створити сайт для інтернет-медіа.
віртуальна реальність (VR) – Сергій Коровайний, Сергій Коровайний (Sergey Korovayny) продюсер New Cave Media, другий режисер проекту Aftermath VR: Euromaidan. Покаже і розкаже про VR, журналістику й сторителлінг в VR, про Aftermath VR.
документалістика – легендарний Юрій Хащеватський (Білорусь) проведе онлайн майстер-класи “Сучасна документалістика. Теорія та практика”; Лариса Артюгіна, відома українська кінорежисерка та громадська діячка Larysa Artiugina, разом із Мартою-Дарією Клінаваю, Marta-Daryia Klinava білоруською кінорежисеркою, навчатимуть практичним основам операторської та сценарної майстерності, режисурі документального кіно та монтажу
продюсування в медіа – Володимир Папков (Німеччина) Vladimir Papkov керуючий член правління “Института Свободного Профессионального Видео” розкаже про міжнародні можливості просування свого медіа-проекту у Євросоюзі та про те, як отримати медіа-освіту у Німеччині.
Також планується для громади міста показ та обговорення документальних фільмів:
“Этот безумный безумный безумный “Русский мир” Юрія Хащеватського та фільм “Тато” Л.Артюгіна, М-Д.Клінава.