Викладачі Школи документалістики та медіа DocUaDream

Lora-4b-web222
Лариса Артюгіна – викладачка курсу „Документалістика“.

Кінорежисерка, засновниця Школи документалістики та медіа. Має багаторічний досвід викладання режисури документального кіно в університеті та практичної роботи в кіновиробництві. Працювала як документалістка на прифронтових територіях, створила серію документальних фільмів про життя сучасних українців.

Вважає, що навчання у Школі документалістики та медіа допоможе студентам отримати нові знання та умілості, які придадуться у майбутньому дорослому житті й зможуть приємно здивувати їхніх друзів-ровесників.

Приєднуйтесь до нашої спільноти творчих людей, які змінюють світ!”

Anna-4b-web
Анна Кроткіна-Бродських – викладачка курсу „Журналістика“.
Викладає літературу в університеті імені Вашингтона та Лі в штаті Вірджинія. Її студенти — це люди, як правило, допитливі, веселі, здібні, але, як і більшості людей на світі, їм часто потрібна допомога, коли вони намагаються викласти свої думки й почуття в письмовій формі. Окрім того, Анна працює журналісткою і пише про політику та соціальні проблеми, яких в Америці достатньо.

Я хочу навчити українських школярів якомога яскравіше писати і якомога незалежніше мислити.”

Zimbal-4b-web
Петро Цимбал - викладач курсу „Монтаж“.

Режисер монтажу, оператор, звукорежисер. Брав участь у створенні багатьох документальних, ігрових та анімаційних фільмів. Зокрема, у його доробку понад 50 проєктів. Серед нихі і “Жива ватра” Остапа Костюка – фільм про карпатських вівчарів та про долю цього ремесла в сучасних умовах. Стрічка з’явилася на світ у 2015-му році і здобула чимало нагород на українських та міжнародних фестивалях.

У програмі школи планую навчити учасників базових технічних і художніх навиків монтажу короткого документального сюжету. Розкрити сутність монтажу в створенні візуальної картини як основного інструменту, завдяки якому уявлене автором бачення відтворюється у кінооповіді.”

Makarena-4b-web
Олена Макаренко - викладачка курсу „Журналістика“.

Журналістка, яка розповідає світу про події та процеси в Україні на сторінках англомовного видання Euromaidan Press. Майже п’ять років досвіду у цьому полі дало їй розуміння того, як подавати місцеві історії широкій аудиторії так, щоб її зацікавити. Як тренерка з журналістики Олена допомагала багатьом підліткам із Донбасу створювати власні матеріали, а деяким навіть організувати власну газету із тиражем 1000 копій.

Долучайтеся до школи, будемо вчитися писати так, щоб вас слухали”.

Malahkov-4b-web
Ігор Малахов - викладач курсу „Монтаж, робота з хронікою та архівами“.

Історик, режисер-документаліст, сценарист.

Ігор Малахов знаний за його режисерською роботою над фундаментальною стрічкою “Своя Доля. Сон” (1997). Цей документальний фільму створений із архівної кінохроніки 1908-1930 років. Більшість матеріалів фільму перебувала під грифом “секретно” протягом багатьох років. У стрічці режисер показав процес становлення України як держави. Завдяки цьому фільму українці вперше побачили обличчя визначних історичних постатей — Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Дмитра Яворницького та інших, а також довоєнні види десятків міст та сіл.

Після Революції Гідності Ігор Малахов співпрацював із творчим об’єднанням «Вавилон-13».

Знаю секрети монтажу, про які сором’язливо мовчать підручники.”

Irina-4b-web
Ірина Щербина - викладачка курсу “Інформаційні технології в медіа”.

Кандидатка технічних наук, професорка Державного університету телекомунікацій, MBA. Багато років займається сферою IT.  Пані Ірина брала участь у виїзній освітній сесії Школи документалістики та медіа у місті Щастя Луганської області. За її допомоги місцеві школярі навчилися робити власні сайти.

Я розкажу, як самостійно створити сайт, підключити соціальні мережі, зробити канал на YouTube та почати рекламну кампанію, навіть якщо ви ніколи цього раніше не робили. Знаю багато цікавого про ІТ — як отримати  ІТ-професію, як заробити гроші не виходячи з дому та запустити онлайн бізнес за декілька днів.”

Haiday-4b-web
Ігор Гайдай - викладач курсу “Документальна фотографія”.

Відомий український фотохудожник. Автор фотокниг: «Українці. Початок третього тисячоліття» та «РАЗОМ.UA». Багато років співпрацював з провідними світовими рекламними агенціями як незалежний фотограф. Наразі створює власні фотопроєкти. Очолював єдину в університеті КНУТКіТ ім.Карпенка-Карого художню майстерню зі спеціалізації фотомистецтво.

У школі я допоможу вам розкрити фотографію як унікальний інструмент документалістики.”

Himey-4b-web
Роман Хімей - викладач із „Операторської майстерності“.

Як оператор-постановник, режисер та художник, Роман Хімей працює в різних видах візуального мистецтва: від зйомки ігрових та документальних фільмів до створення відеоінсталяцій в галерейному просторі.

На моїх лекціях я поділюся з вами своїм досвідом роботи оператором в документальному середовищі а також розповім, як за допомогою відеокамери можна перетворити повсякденне в подію.”