Як засобами культури висловити свою підтримку дітям, яких зачепила війна?

Відповідь на це питання можна було отримати 19 грудня, на День Святого Миколая, 2020 року, у ветеранському  ЯРМІЗ-центрі.

На відкриття фотовиставки “Діти Війни” Саулюса Паукштиса (Литва) та Юліани Домащенко (Україна) зібралися ветерани з дітьми. Завітав “десант” з Посольства Литви в Україні на чолі з Послом паном Вальдемарасом Сарапінасом. 

Світлини фотовиставки представляла співавторка зі Станиці-Луганської Юліана Домащенко. Вона розповіла про дітей, яких фотографувала біля зруйнованої школи №2 вдома у Станиці. А Саулюс Паукштис долучився онлайн та розповів про свою мотивацію створити цю виставку. Про те, як його вразила історія про спалену на очах дітей школу.

Далі було онлайн-включення з самої Станиці-Луганської. Тетяна Домащенко розповіла про обстановку на лінії розмежування та життя дітей.

Ганна Гоменюк з Карітас в Україні презентувала короткі кіно-історії про двох героїнь фотовиставки – Дашу та Софію. Ці кіноісторії створила білоруська кінорежисерка Марта-Дарія Клінава. 

Посол Литви в Україні висловив беззаперечну підтримку Литви Україні та запевнив , що Литва буде до переможного кінця з Україною у війні з агресором Російською Федерацією. А пані Іна Кнюрєнє, Аташе з питань культури,  подарувала дітям чудовий литовський традиційний шакотіс.

Господиня простору Ярміз-центру, директорка Губська Євгенія, приготувала чудові подарунки для дітей зі Станиці-Луганської та пообіцяла, що дорослий світ зробить усе можливе, щоб світ дітей був щасливим та радісним.

А далі були привітання дітей з Києва. Девятирічні Антон та Артем вітали своїх одноліток зі Станиці та презентували власноруч зроблені подарунки. Не забули й про справжніх “Миколаїв” – захисників України. Для них діти приготували малюнки. І на завершення офіційної частини прозвучала пісня – старовинна українська традиційна, яку заспівала Тетяна Кисляк. Потім було чаювання з шакотісом та неформальні розмови.

Після перерви – перегляд документального фільму “Богданове щастя” режисерок Лариси Артюгіної та Олександри Чуприної. Це фільм про семирічного Богданчика, який товаришує з волонтерами та мріє мати свій блакитно-жовтий прапор. Після фільму було онлайн-спілкування з Богданом та його класним керівником Дмитром Олександровичем. Богдан розповів як він живе, що відбувається у Миколаївці та знову замовив український прапор. 

Ведучою цієї події була чарівна Лариса Артюгіна – голова ГО “НОВИЙДОНБАС” та керівниця “Платформи української документалістики”.

Гарне свято вийшло, дякуємо усім дотичним до події!  

 

Центр “ЯРМІЗ”, ГО “НОВИЙДОНБАС”

DocUA Platform, Карітас України

Посольство Литви в Україні – Надзвичайний повноважний Посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас, Аташе з питань культури Іна Кнюрєнє

Саулюс Паукштис 

Тетяна та Юліана Домащенко

Підлітки Станиці-Луганської

 

Усі карантинні вимоги було дотримано.