14-го жовтня у Вільнюсі, в  E MARE LIBERTAS GALLERY відкриється виставка фотографій Саулюса Паукштиса (Литва) та Юліани Домащенко (Україна) “ДІТИ ВІЙНИ”.

https://www.facebook.com/events/351717222698334/?active_tab=about

Це фотопортрети дітей із прифронтового містечка Станиця-Луганська. 

“Життя у Станиці Луганській – розбите навпіл – До війни та Після. Під словом “війна” тут мають на увазі не  Другу світову, а сучасну війну на Донбасі, яку Росія розпочала проти України в 2014 році. Війна розділила сім’ї, суттєво вплинула на повсякденне життя і продовжує лишати шрами на долях людей. Деякі з них були дітьми, коли почалася війна. Зараз вони підлітки і у свої 14-15 років знають про війну більше, ніж середньостатистичний  український солдат до 2014 року.” – вказано у анонсі виставки, який написала наша волонтерка Олена Макаренко. Вона у 2015 році працювала в проєкті з відновлення шкіл та життя дітей у Станично-Луганському районі і добре знає про місцеві події та біль луганчан. 

Більшість фотографій зроблено біля руїн школи №2.  Школа була повністю зруйнована російськими ракетними установками “Град” у вересні 2014 року. Від неї залишились лиш обгорілі стіни. Територія навколо школи вкрита написами, зробленими колишніми учнями. Вони написали, що люблять школу.

Це на власні очі й побачив литовський художник Саулюс Паукштис під час художнього українсько-литовського пленеру. Його небайдуже серце відгукнулося і він задумав фотопроєкт. Тетяна Домащенко разом з донькою Юліаною допомогли втілити задум Саулюса.

Виставка у Вільнюсі триватиме два тижні  запрошуємо до перегляду!