8 серпня 2022 року на запрошення кінофестивалю в Локарно (75 Locarno Film Festival) та художньої галереї IL Rivellino LDV було показано український документальний фільм «За нашу і вашу свободу» (режисерка Лариса Артюгіна). Показ відбувся за сприяння Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса, та особисто  директора бібліотеки, професора Ренальдаса Гудаускаса, який представляв фільм у приміщенні художньої галереї. 

Італійський журналіст Маттіа Саччі взяв інтерв’ю у режисерки Лариси Артюгіної, яка включилася на презентацію через ZOOM і відповіла на питання глядачів.

«Хоча ми не в офіційній програмі, – сказала Лариса Артюгіна, – для нас  це чудова нагода для діалогу з європейським культурним світом. Бо не тільки через зброю, а й через культурну підтримку наша країна відроджується. Мистецтво – це спосіб розповісти про наш час і збудити сумління, а також бути тим вогнем, який підтримує людей та зміцнює їхню ідентичність». 

Цю думку підтвердив директор литовської національної бібліотеки Ренальдас Гудаускас: «Національна єдність, патріотизм і громадянська зрілість громадян мають вирішальне значення перед обличчям зовнішніх загроз: культура є важливою для досягнення цих цілей. Це дипломатичний та інформаційний інструмент. І коли люди поінформовані, вони розмірковують і здатні відрізнити добро від зла, відкидаючи самодержавство, щоб обрати незалежність». 

«Насправді я знаю, що це здається абсурдним, але війна надихає багатьох митців, які відчувають потребу розповісти про те, що ми переживаємо. Не обов’язково шляхом зображення саме воєнних дій у різних художніх формах. Це також показ краси свободи та життя, яке всеодно триває. І якщо говорити про повсякденне життя, про кохання та про майбутнє, то це революційний акт нищівної сили» – сказала Артюгіна.

https://www.cdt.ch/news/ticino/due-rivoluzioni-una-sola-storia-290430

Показ фільму «За нашу і вашу свободу» відбувався серед експозиції, представленої в художній галереї Культурного центру Леонардо да Вінчі «il Rivellino» в Локарно. Це інтерактивний арт-об’єкт «Крістіонас Донелайтіс – Гомер Литви» Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса. Він базується на поемі «Пори року» Крістіонаса Донелайтіса, класика литовської літератури.

Щиро дякуємо команді Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса,  Раді культури Литви та особисто пану Реналдасу Гудаускасу за цей показ! За нашу і вашу свободу!

Документальний фільм “За нашу і вашу свободу” можна переглянути за посиланням – https://youtu.be/FVrEzOI9TYI