Наша громадська організація НОВИЙДОНБАС та docUA Platform взяли участь в організації та  постачанні першого тимчасового будинку для бучанської родини, яка втратила житло від обстрілів російської армії. 

З ініціативою допомогти українцям, що втратили житло у війні з росією, виступила литовська  волонтерська організація GEDIMINO LEGIONAS ESI TU . Модульні будинки виробляє литовська фірма KT MODULES. Волонтери з Литви звернулися до нас з проханням знайти конкретні родини у бучанській громаді,  які щонайбільше потребують даху над головою. 

У Бучі без житла залишилося 1700 родин, тому завдання обрати 10 сімей, які зможуть отримати перші десять литовських будиночків, було не простим. Ми зв’язались з відомими активістами Бучі Юлією Смирновою та Віктором Бархоленко, які добре знають місцеву громаду. Пан Віктор допоміг знайти і встановити контакт з родинами, які терміново потребують житло. Підключились й наші друзі з громадської організації ШТУКА.

Литовські волонтери Аурімас Навіс та Мартінас Кіселяускас організували перевезення в Україну з Литви першого модульного будинку.  Віліус Кульбе організував роботу розвантажувального крану та керував процесом монтажу литовського будиночку на подвір’ї потерпілої бучанської родини. Бучанський ЖЕК надав паливо для крану. Механік крану, пан Анатолій, приїхав та допоміг майстерно вивантажив та встановив будиночки. 

Таким чином, 30 травня, перша бучанська родина, яка складається з п’яти осіб Ганна та Василь Патківські, їх донька з чоловіком і півторарічна дитина, отримали житло. Усій сім’ї дуже сподобалася конструкція литовського помешкання: в одному будинку спальний простір, а в другому душові кабіни та санвузол. Питання підведення електрики, води та каналізації взяла під свій контроль бучанська влада Михайлина Скорик-Шкарівська та Тарас В’язовченко. І вже зараз пан Тарас привіз дитяче ліжечко для маленької онуки пані Ганни. Ось так, усім світом – українці та литовці, волонтері та мерія допомоглі сім’ї  Ганни та Василя Патківських.

На черзі доставка ще дев’яти литовських будиночків для потерпілих родин. Безмежно дякуємо небайдужим литовцям! За нашу і вашу свободу!