Українські інформаційні снаряди тепер у литовському арсеналі! За нашу і вашу свободу!

Джерело: https://www.lnb.lt/naujienos/3952-ukrainieciu-bendruomenes-dovana-nacionalinei-bibliotekai?fbclid=IwAR2cmvZeOGNXpVfLVhCcH04bauVuLsFhZjcyagHpt8dgYvN0BnF5TB-zg4o

Подарунок української громади Національній бібліотеці Литви.

Події, які п’ять років тому потрясли українців, є не лише важливим поворотним моментом у розвитку української держави, але й мають великий вплив на весь демократичний світ. Литовська національна бібліотека імені Мартинаса Мажвидаса різноманітними заходами постійно сприяє проекту литовсько-українського партнерства «За вашу і нашу свободу» і підтримує прагнення українського народу стати гідними, відповідальними, суспільними людьми, які прагнуть побудуви нової державу на основі цінностей свободи і демократії. .

До Литовської національної бібліотеки завітали Лариса Артюгіна, голова української громадської організації «Новий Донбас», колишній посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас, а радник Ради національної безпеки і оборони України, рецензент порталу Delfi, активний учасник руху «Саюдіс», публіцист і письменник Рамунас Богданас. Під час зустрічі Національна бібліотека отримала у подарунок ​​книги про війну в Україні, і колекція книг, подарованих Національній бібліотеці, була доповнена темою української війни.

За словами проф. д-ра Ренальдо Гудаускаса, бібліотека приділяє багато уваги культурній спадщині друзів в Україні, літературним досягненням, намагається відобразити сьогоднішню драматичну ситуацію в Україні і таким чином внести свій внесок у справу України. Генеральний директор також згадав виставку «Життя на нульовій межі», огляд документальних фільмів про реальність сьогодення України, що наразі демонструються у Національній бібліотеці України. Директор зазначив про виставку Юрія Величка, відомого бійця 46-го Спеціального волонтерського батальйону України «Донбас-Україна», що проходила два роки тому, експозицію журналіста Леонардо Скріпстаса – фотовиставку «Майдан лютого 2014-го»

Голова Національної бібліотеки також розповів про необхідність безперервності заходів та проектів для проведення українських подій. «Бібліотека приділяє велику увагу визнанню справи наших друзів в Україні. Зараз ми готуємося до нових проектів з Україною, ця робота включає цикл документального кіно, спільні виставки, візити українських дітей до Литви та зокрема в Національну бібліотеку, спільну конференцію, а також освітню та інформаційну роботу в контексті поточної ситуації в Україні», – зазначив д-р Р. Гудаускас.