Ш К О Л А ДОКУМЕНТАЛІСТИКИ ТА МЕДІА

Це спеціалізовані курси з документального кіно для підлітківяких торкнулася війна

This are specialized documentary film studies for teenagers affected by the war.

А самедіти з тимчасово окупованих територій Україниприфронтових зондіти вимушених переселенців та ветеранів війни.

Школа документалістики та медіа побудована відповідно до вимог часу і має дві складовівиїзні освітні сесії та онлайн навчання. 

Наше завданнядопомогти  підліткам навчитися бачити й розуміти, придумувати й втілювати документальні проекти сучасними технологічними інструментами, навіть лише смартфоном, навчитися робити кіно. Кінцева мета навчання – заробіток студентів за допомогою набутих вмінь.

Програму Школи документалістики та медіа створено на основі п’ятирічного досвіду роботи та випробувано “в полях” на теренах України та Європи.

Навчальні програми виїзних освітніх сесій складаються нашими фахівцями кожного разу індивідуально до ситуації, особливостей студентів та місця проведення освітньої сесії. Усвідомлюючи високе навантаження на студентів та групові роботи, беремо до команди на час навчання психолога та фасилітатора для роботи з підлітками. 

Розпочинаємо із фасилітаційної сесії – підлітки з різних прифронтових міст та селищ знайомляться між собою та адаптуються, встановлюється атмосфера довіри та безпеки в групі.  Далі починають працювати наші викладачі за напрямками:

 – незалежна журналістика та її роль в демократичному суспільстві, історія питання

– практична журналістика, медіаграмотність

документальна фотографія, людина в кадрі

режисура документального кіно 

операторська майстерність 

монтаж 

робота з архівними матеріалами 

IT для роботи з медіа

Кожен викладач має лекційні години та практичні й індивідуальні заняття. Студенти діляться на творчі групи і виконують практичні завдання з використанням професійної фото-відео та комп”ютерної техніки. Практичним результатом інтенсивного курсу стають самостійні роботи студентів. А саме: створення власних сайтів, наповнення їх журналістськими текстами, фотографіями, документальними сюжетами.

Також кожного вечора влаштовуємо кіноперегляд і обговорення документальної класики. Закінчуємо курс презентацією робіт та врученням сертифікатів. 

1 - Перша виїзна освітня сесія School docUA Platform в Карпатах

відбулась у серпні 2018 року в рамках проекту “Майстерня Творчості та Миру” за фінансової підтримки Посольства Литви в Україні.

У дуже гарній Карпатській місцевості, студенти мали лекції з основ медіаграмотності, операторської майстерності та звукорежисури, документальної фотографії. Дізнались як ІТ-технології змінюють світ та піднялись на гору Небесної Сотні.

2 - Друга виїзна освітня сесія School docUA Platform в м. Щастя Луганської області

відбулась у травні 2019 року в рамках Проекту «Університет без кордонів» за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

У прифронтовому містечку фахівці з різних країн світу провели серії майстер-класів за напрямками: журналістика, інформаційні технології, віртуальна реальність (VR), документалістика, продюсування в медіа. Під час освітньої сесії, підлітки з міста Щастя  створили власне медіа про життя міста, яке наповнили своїми творчими роботами, – «Про Щастя»

3 - Третя виїзна освітня сесія School docUA Platform у Вільнюсі, Литва

відбулася у серпні 2019 року в рамках  Проекту «Школа документалістики та медіа для дітей та молоді, які постраждали від війни на сході України» за фінансової підтримки Посольства Литви в Україні.

Студенти Школи відвідали Національний державний архів Литви у супроводі Головного архівіста, мали майстер-клас з провідним журналістом Lietuvos Rytas, практичні заняття з операторської майстерності та погостювали у легендарного фотографа.

2021 - Школа документалістики та медіа DocUaDream

DocUaDream — проєкт, покликаний познайомити підлітків із прифронтових міст Донбасу, яких зачепила війна, зі світом кінодокументалістики та медіа. Навчальні сесії школи проходитимуть влітку 2021-го року в Києві. Учасники здобуватимуть навички з документалістики, операторської майстерності, журналістики, монтажу, фотографії, а також IT-технологій. 

DocUaDream — це спільний проєкт громадської організації  “НОВИЙДОНБАС” та “Благодійного Фонду Громадяни”, що здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.