У лютому та березні цього року керівниця проєкту Школа документалістики та медіа для підлітків з Донбасу, яких зачепила війна, DocUaDream, Наталя Ящук відвідала школи Донецької та Луганської областей. 

Під час поїздки Наталя презентувала проєкт для школярів Новомихайлівки, Красногорівки,  Золоте та Лисичанська. Усього вона зустрілася з учнями 7 шкіл та поспілкувалася із понад 350 потенційними учасниками Школи. 

«Із сотні вуст потенційних учасників звучав один простий меседж: “Під час карантину нас затягнули тенета сірих буднів і монотонності. Проєкт дає шанс вирватися, і ми хочемо ухопитися за можливість пізнати щось нове для себе”. 

Коли потенційні учасники почули, що кількість місць обмежена і відбір буде на конкурсній основі, напружилися. Проте ми дійшли згоди, що кожен має шанс потрапити в проєкт. В першу чергу, це залежить від них самих, адже саме прагнення і велике бажання стануть в нагоді при заповненні заявки та створенні мотиваційного відео.

Приємним бонусом стало те, що фактично через декілька днів стали надходити заявки, в яких мотивація звучала зріло і відважно, мудро і переконливо», — ділиться враженнями від поїздки Наталія. 


Поки ми чекаємо на нові заявки, а Наталя планує наступну поїздку, відповідаємо на питання, які нам задавали. 

Чи участь у проєкті є безоплатною?

Навчання у Школі DocUaDream є безоплатним. Це включає і проїзд, проживання та харчування.

Скільки дітей від школи можуть брати участь?

Проєкт розраховано на підлітків 14-17-ти років. Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі. Для участі необхідно заповнити заявку. То ж кількість тих, хто може подаватися від школи є необмеженою. 

Чи впливає якість відео в заявці на те, чи буде учасник відібраний?

Ні, технічна якість відео не є критерієм відбору. При виборі ми будемо керуватися тим, чи зміг учасник сформулювати свою мотивацію участі в Школі, чи проявив креатив. Ми надамо можливість навчатися в Школі DocUaDream тим підліткам, для кого це є найбільш важливим. 

Яку професію можна отримати у Школі?

Школа документалістики та медіа DocUaDream є неформальною освітою.  Вона не має прямого впливу ні на вступ до вищого навчального закладу, а ні на здачу ЗНО. Проте, під час навчання в Школі, учасники отримають навички, які допоможуть їм зробити перші кроки в документальному кіно, журналістиці, операторській майстерності, фотографії та IT. 

Чи потрібен відібраним учасникам супровід до Києва?

Організацією поїздки повністю займається Школа DocUaDream. Відібраним учасникам буде наданий супровід під час поїздки в Київ та назад.

Школа документалістики та медіа DocUaDream відбудеться влітку 2021-го року. Це спільний проєкт громадської організації  “НОВИЙДОНБАС” та “Благодійного Фонду Громадяни”, що здійснюється за підтримки Українського культурного фонду. 

Інформацію про Школу дивіться на наших ресурсах:

https://docua-platform.org/pryyom-zayavok/

 

https://www.facebook.com/DocUaDream/

 

Instagram: @DocUaDream

 

Залишилися ще запитання? Надсилайте їх на пошту DocUaDream@gmail.com