За час створення нашого проєкту, у нас значно побільшало історій та героїв. Їх тепер понад тридцять і ми цьому дуже радіємо. 

Одному з наших героїв Майдан 2013- 2014 рр. нагадав події, учасником яких він був тридцять років тому в інший країні. 

«Це була прекрасна «Махновська держава», яка буває тільки в переламні історичні моменти, коли ще одна система не до кінця зламана, а друга ще не до кінця побудована. Це була ціла купа ентузіастів, які хотіли щось робити. Люди принесли величезну кількість бензину, щоб робити «коктейлі Молотова» і кидати. Запах бензину в парламенті стояв конкретний. Хтось будував барикади, хтось охороняв парламент. Невідомо звідки взялося багато зброї, більшість якої була допотопна. Напевно, розформували кабінети військового вишколу і взяли все, що більш менш стріляє. Хоча я сумніваюся, що у випадку штурму, це нам би якимось чином допомогло. Будівництво барикад набуло таких масштабів, що можна порівняти з Майданівськими. Барикади – це не тільки спосіб фортифікації, це ще й спосіб зайняти людей, в той час, як вони чекають нападу. Більш того, були спеціальні люди – сталкери, які пророблювали по барикадах стежку, щоб можна було проходити між ними.», ­- згадує тогочасні реалії справжній інсайдер парламенту Литви та тодішній співголова Українського студентського загону підтримки Литви 1991 року Микола Поліщук.

Тепер Микола Поліщук – оглядач «Газети по-київськи», краєзнавець, мандрівник, ексдепутат Святошинської райради в Києві (УНП) та голова товариства «Україна – КНДР».

Цікаві деталі побуту захисників сейму, за що він отримав орден від Литовської держави, чи було йому безпечно повертатися в Київ, а також в чому насправді коріння міцної дружби та взаємної підтримки між нашими державами. Більш розлогу розмову з Миколою Поліщуком можна буде побачити у нашому фільмі.

Ми вдячні панові Миколі за інтерв’ю і за дуже особливий артефакт: він передав нам свою плівку 8 мм, на яку він знімав у Вільнюсі події, свідком та учасником яких був.

Традиційно наші герої й ті, хто нас підтримують, отримують на знак подяки від нас  ще й наш особливий «медовий подарунок»  http://docua-platform.org/gratitude-honey/

Прем’єра повної версії документальної стрічки відбудеться незабаром.