24 лютого 2019 року в Офіцерському будинку в Каунасі відбувся показ документального фільму «Як ми стали добровольцями». Фільм представляли режисерка Лариса Артюгіна та доброволець, герой фільму Ігор Михайлишин (позивний Піаніст).

Документальний фільм розповідає історію бойових буднів бійців батальйону «Донбас», але присвячений не тільки цьому батальйону, а розповідає про природу добровольчого руху і мотиви людей, які вирішують стати добровольцями.

В Залі Герцогів, де проходила презентація фільму, зі стін на глядачів дивилися литовські воїни, з екрану – українські, і різниця в декілька тисячоліть не відчувалася. Атмосфера перегляду була наповнена духом захисту Батьківщини.

Литовці дуже гостро відчувають солідарність у цьому питанні з українцями, активно цікавляться подіями, що відбуваються зараз в Україні, зокрема – військовими діями з боку Росії.

Після фільму доброволець Піаніст зіграв на роялі твори Ліста і Шопена (шматочок виступу можна переглянути за лінком: https://youtu.be/jKQXODMoGHU).

Це вже друга презентація фільму в Литві – традиційно, обговорення було душевним і теплим. Розповіді режисерки та добровольця доповнювалися дискусіями щодо поточної політичної ситуації в Україні, президентськими виборами та їх впливом на події в країні і поза нею. Присутні просити передавати вітання добровольцям та всім українцям (передаємо).

Дякуємо за можливість провести презентацію Petras Vaitekunas та Saulius Paceliunas та LKKSS Vilnius!