Своїми враженнями ділиться продюсерка фільму Oksana Ivantsiv: “Хвилююсь я, мабуть, кожного разу. Але сьогодні хвилювалась як ніколи, бо вперше презентувала фільм школярам. Їхала по дорозі в таксі і намагалась зрозуміти, які вони сучасні підлітки, що їм цікаво і як з ними говорити.
Я хвилювалась, що їх приведуть з уроків, і вони будуть не особливо налаштовані на кіно, а тим більше документальне.
Пригадую як нас водили у кіно в школі. У нас в місті ще був працюючий кінотеатр (уже нема) і показували художній фільм «Нескорений» про Романа Шухевича. Я плакала на цьому фільмі, бо пам‘ятала схожі розповіді своєї бабці Слави. Половина мого класу ржали, іншій половині було байдуже, добре, що з уроків забрали. Я почувалась дуже самотньою у своїх переживаннях.
І от сьогодні я ішла з фільмом до підлітків, я дуже хвилювалась, що вони не зрозуміють цей фільм.
Але коли ввімкнули світло, я побачила заплакані очі, я побачила таку щирість і включеність, яку не бачила у дорослих. Вони ставили небанальні питання, вони щиро дякували і говорили чому цей фільм, і схожі фільми важливі.
16 школа 10 а і б класи, я хочу обняти кожного з нас. Моє покоління виховували інакше, ми не знали що таке війна, не були готові до неї. Але я бачу, що ви інші. Ви скоро станете дорослими, і найбільше чого я хочу, це щоб кожен з вас захищав Україну своїм розумом, і щоб ми не передали цю війну в спадок наступним поколінням.
Алексей Герман дякую за організацію, дякую за таку публіку. Я точно знаю, що сьогодні ці діти дали мені віру❤️“