Восьме серпня. Дощ стоїть стіною. Прокидатися не хочеться. Але Вільнюс вчить нас бути продуктивними і в доброму настрої.
Третій ранок у Литві починається з майстер-класу відомого відеооператора Вінцаса Кубіліуса. Він розповів нам секрети відеозйомки і освіти: показав, як налаштувати камеру, як правильно встановити світло за різних умов. Виявилося, щоб знімати не потрібно багато апаратури і людей, головне – досвід. Вінцас надав неймовірну можливість побути оператором, головним героєм і режисером. Насправді, було важко, але цікаво. Складність полягала в тому, що було важко зняти реальне життя, а не постанову.
Після цього на нас чекала тривала дорога до легендарного фотографа Антанаса. Суткуса. Нас люб’язно і тепло зустріли. Легендарний фотограф допоміг нам поринути у світ фотографії та своїх життєвих історій, поділився своїм професійним досвід. Поки ми були всі під враженням, маестро Суткус подарував нам листівки зі своїм підписом.
Наступний лектор – Аудрюс Стоніс. Він продемонстрував нам свої роботи такі як: “Політ над Литвою”, “Антигравітація”. Тільки після перегляду фільмів нам розповіли увесь нелегкий процес зйомки, скільки було витрачено зусиль та терпіння. Він розповів цікаву історію про те, як знімали декілька секунд восьмихвилинного фільму. Їхня команда ризикувала життям, лягаючи під потяг, забруднюючись у машинне масло та кров.
Ми зрозуміли, що час нещадний, а фільми допомагають увічнити героїв і моменти життя.
Публікацію підготували Владислава Резунова та Злата Вакуленко.

Проект “Школа документалістики та медіа для дітей та молоді, які постраждали війни на сході України” реалізується громадською організацією “Новий Донбас” спільно з консалтинговою компанією Jostra за підтримки Посольства Литви в Україні в рамках програми МЗС Литви Lithuanian Development Cooperation.