Показ фільму «За нашу і вашу свободу» став частиною урочистостей з нагоди 30 річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Литвою, що відбулися Посольстві Литовської Республіки в Українi.

Для нас дуже знаково представити нашу документальну стрічку напередодні всеукраїнської прем’єри для поважного товриства, серед яких були міністри оборони Литви і України Арвідас Анушаускас і Олексій Резніков, Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, заступники голови Сейму Литовської Республіки Йонас Ярутіс, Андрюс Мазуроніс і Паулюс Саударгас. Керівник Комітету національної безпеки і оборони Сейму Лаурінас Касчюнас, заступники міністрів закордонних справ Литви і України Мантас Адомєнас і Микола Точицький, колишній Міністр закордонних справ Литви Пятрас Вайтєкунас та інші.

Ми вдячні Надзвичайному і Повноважному Послу Литовської Республіки в Україні Вальдемарасу Сарапінасу за запрошення і співпрацю з проєктом.

А найперше, вдячні Литовському народу за підтримку і щирі дружні взаємини, без яких, власне, не було б нашого фільму.

«Наш фільм народився дуже природнім чином, це не була спеціальна задумка – «а давайте, на тридцятиріччя зробимо кіно», – сказала під час представлення стрічки режисерка Лариса Артюгіна і розповіла, що разом з продюсером фільму В’ячеславом Волинщиковим та командою над фільмом працювали близько п’яти років і так сталося, що його вихід на екрани вдалося приурочити до тридцятиріччя дипломатичної співпраці між країнами.

Світлини Марічка Білоус