Литовські медики на українському Майдані. Українська сотня у Литві допомагає відновлювати незалежність. Пліч-о-пліч у новітній історії – два по-справжньому дружні народи.
З чого виросло це братерство? Чому в скрутну хвилину саме литовський народ прийшов на допомогу українському? Як відновлення незалежності Литви стало локомотивом для суверенності України та інших республік Радянського союзу?
Проєкт «За нашу і вашу свободу» – це історії живих свідків та учасників подій. Вони – про взаємопідтримку і допомогу у концтаборах Мордовії, багатотисячні тиражі підпільного самвидаву, протестів у Вільнюсі на початку 90-х. А також про борти з пораненими, які приймала Литва, та про її щире бажання допомогти Україні бути на рівних у Європейському Союзі.
«Плов не можна зварити смачним в одному кутку казана» – кажуть майбутні очільники незалежної Литви і вмикають друкарський верстат для національного визвольного руху. «Імперія просто так не відпускає» – говорять герої проєкту «За нашу і вашу свободу» і пакують тепловізори для українців. «Нас було всього тридцять і фізично ми нічого не вирішували, але політично наша роль була велика» – згадує українець, який привіз у Вільнюс грубі гроші на революцію. «Допомагаючи Україні, Литва утверджує власну незалежність» – резюмує інший українець, маючи на увазі спільну загрозу, ворога, який не зупиниться на Східному кордоні, якщо його не стримувати.
Запрошуємо на презентацію проєкту «За нашу і вашу свободу» до 28 липня до Інформаційно-виставкового центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2), початок – о 18.30.
Спікери заходу:
Лариса Артюгіна, голова ГО “Новий Донбас”, авторка проєкту “За нашу і вашу свободу”
Ольга Сало, учасниця Громадського сектору Євромайдану, заступниця генерального директора із розвитку та культурно-просвітницької роботи Національного музею Революції Гідності.
Заплановане онлайн-включення Надзвичайного і Повноважного Посла Литви в Україні Марюса Януконіса
Модератор: Олена Задорожна
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.
Партнери заходу: «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції гідності» та газета «День».