Нарешті ми можемо видихнути та сказати «Сталося!». Але лише на мить, бо після завершення технічної роботи над фільмом та першого допрем’єрного показу, його ще належить провести до глядача і співпережити той момент, коли знята нами історія почне обростати рефлексіями, спогадами, емоціями.

Дякуємо за підтримку Українському Культурному Фонду, завдяки якому наш magnum opus відбувся цього року. Цінуємо, що державна інституція підтримала проєкт і відкрила можливість показати співвітчизникам те, що ми по крихтах збирали понад сім років.

Ми вдячні Музею Революції Гідності за те, що стали нашими партнерами й сприяли у проведенні публічних заходів. І наш проєкт, і Музей зродилися у вогні Революції Гідності. Для нашої команди значуще продовжувати, у формі документального фільму, фіксації спогадів та роботи з історичними джерелами те, що почалося на головній площі у Києві. І добре мати однодумців на цьому шляху, якими стала команда Музею.

Всеукраїнська щоденна газета «День» знає про частину наших героїв навіть трошки більше, ніж глядачі фільму. Завдяки виданню, ми опублікували частину розширених інтерв’ю з тими, про кого ми знімали стрічку. Відеоматеріал яскравіший у своїй емоції, але текст – це свідчення, до яких можна повернутися. Вдячні за те, що познайомили нас зі своїм читачем, а ми мали змогу поділитися тими цінними думками, які зібрали в процесі фільмування.

Ну й без нашого партнера Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, без тих документальних кадрів, на яких зафільмовані перші хвилини після проголошення незалежності, велелюдні мітинги на підтримку Литви, обличчя тих, хто стояв за свободу двох країн, стрічка не була б цілісною. Ми дякуємо за те, що допомогли віднайти нам потрібні матеріали. Зі свого боку, не лише беремо, але і віддаємо: зібрані відеосвідчення ми, з задоволенням, передаємо вам на зберігання для того, щоб вони були доступні для всіх, хто хоче пізнати тему глибше.

Дякуємо нашим литовським друзям – Посольству Литовської Республіки в Україні, каналу LRT та усім тим небайдужим, які прийшли на допомогу у буремні дні 2013 і лишаються з нами досі. Проєкт продовжує рухатися далі. Залишайтеся на зв’язку: попереду більше новин, більше зустрічей.

За нашу і вашу свободу!