9 серпня 2020 року відбулися чергові вибори президента Республіки Білорусь. На сьогоднішній день вже став очевидним факт масового і системного  порушення громадянських прав та свобод на всіх етапах виборчої кампанії. Білоруська влада цинічно проігнорувала вимогу справедливого підрахунку голосів, реагуючи на ці вимоги жорстокими масовими репресіями. Це призвело до народного обурення та багатолюдних протестів по всій країні.

Ескалація насильства, спричиненого білоруською владою проти своїх громадян, триває. Серед жертв репресій – Марта-Дарія Клінава – наша колега, білоруська документалістка, учасниця Платформи української документалістики, авторка документального фільму “Тато”. 

Її було викрадено з виборчої дільниці №50 у Мінську після завершення голосування. Марта була незалежною спостерігачкою та зафіксувала неймовірно високий рівень фальсифікацій результатів на своїй дільниці.Три доби про її місце перебування і стан не було жодних відомостей.

11 серпня 2020 року суд Октябрського району Мінська виніс Марті вирок -15 діб арешту за начебто хуліганство та непокору міліції. Наразі, знову невідомо, де перебуває Марта. Разом з нею зникли ще шестеро спостерігачів, про долю яких також досі нічого невідомо.

Ми, українські документалісти, вимагаємо від влади Білорусі негайного звільнення нашої колеги Марти-Дарії Клінави та усіх безпідставно репресованих громадян Білорусі, які захищали право свого народу на вільні вибори, відкрите волевиявлення та свободу слова.

Підписати заяву https://docs.google.com/document/d/1Djf8lNxbMlu3WHToEot7WapwevSBynjehr-Jq9NKmiE/edit?fbclid=IwAR2Cjh3V53NW68gnO5HN7lMJb0LD9I0dg9LV_qbIi5ZmW8pnck3Qexpmnkw