18 травня у Вінниці, у мистецькому просторі ПІЧ, відбулася онлайн зустріч документалістки Лариси Артюгіної з творчою молоддю, яка цікавиться документальним кіно. Організатори зустрічі – Future Development Agency спільно з Мистецьким об’єднанням “Плай” та Civil Defence Assistance Foundation, Vilnius, Lithuania.

Під час свого воркшопу відома режисерка Лариса Артюгіна розповіла юнацтву в чому головна роль документального кіно, та як саме можна фільмувати події війни. Режисерка презентувала відеопроєкт #БудемоЖити#WeLiveOn, мета якого показати світу документальні свідчення боротьби цивільних українців проти воєнної російської агресії.

Лариса Артюгіна розповіла, як з’явився проєкт #БудемоЖити#WeLiveOn: “З перших днів війни я думала: як я можу воювати за Україну не з автоматом, а з камерою? Треба, аби про Україну знали, знали як кожен з нас докладає зусиль для спільної перемоги. Оскільки люди люблять те, що добре знають, тому важливо показувати світові щоденну боротьбу українців і їх щирі історії. З подібних роздумів і виник проєкт #БудемоЖити#WeLiveOn.

Спільно з редакторкою docua-platform Наталею Багинською, Лариса Артюгіна оприлюднила Маніфест документалістів, який закликає усіх українців знімати короткі відеоролики про свою участь у боротьбі з рашизмом, і надсилати на Платформу української документалістики. Команда волонтерів, монтажерів і перекладачів проєкту, допомагає покращити фінальне відео, додати субтитрування іноземними мовами, та розмістити відеоролик на медіаресурсах docua-platform https://www.youtube.com/playlist?list=PLQLBHnJQpO0MyqAzbO20jkXz14hKaaQZu

Майстриня поділилася з молодими документалістами практичними порадами  як фільмувати якісно події, як обирати ракурси, як підкреслити образ героя сюжету. Лариса Артюгіна закликала учасників зустрічі взяти участь в проекті #БудемоЖити#WeLiveOn: “Знімати можна просто на мобільний телефон, важливо відповісти на головне питання: як саме ти допомагаєш ЗСУ перемагати у війні з росією?” Кожен має можливість зафільмувати унікальні події нової української реальності і розказати свої вражаючі історії на docua-platform!