4 травня відбулася онлайн зустріч команди документального проєкту БУДЕМО ЖИТИ зі студентами та викладачами Університету Washington and Lee University. Продюсерка Лариса Артюгіна та редакторка Багинська Наталя презентували проєкт Платформи української документалістики “БУДЕМО ЖИТИ” перед аудиторією американців. 

Зустріч організувала і провела наша колега, Анна Кроткіна-Бродськи, професорка Університету Вашингтон та Лі. З початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну Анна Кроткіна-Бродськи приєдналася до інформаційного опору українського народу проти російської пропаганди. Серед відеороликів проєкту “БУДЕМО ЖИТИ” є сюжет, в якому Анна Кроткіна-Бродськи співає український гімн. 

Лариса Артюгіна пояснила, що буде говорити українською, оскільки українська мова і правда в інформаційному просторі це зброя проти російської брехливої російської пропаганди. Пані Анна Кроткіна-Бродськи вивчає українську мову, тому під час зустрічі перекладала на англійську мову розповідь гостей.

За словами Лариси Артюгіної, у сучасного покоління 40-50-річних людей усього світу є місія побороти зло, яке несе у собі рашизм. Українці опинилися на передовій цього двобою. Проєкт БУДЕМО ЖИТИ має на меті розповісти світовій спільноті як цивільні українці допомагають військовим перемагати російських окупантів.

Багинська Наталя зазначила, що перемога України над рашизмом складається із взаємодії трьох сил ЗСУ, українського народу та світової спільноти. Суспільства демократичного світу дізнаються правду про Україну, впливають на свою владу та уряди західних країн допомагають українському війську зброєю. Тому від усіх українців ми дякуємо усьому світові, і особливо американському народу, за підтримку! 

Під час презентації були показані три ролика із проекту “БУДЕМО ЖИТИ”: Роман. Буча; Олександр. Дніпро; Оля. Мала Олександрівка. Американські студенти та викладачі задавали багато питань,  зокрема, цікавилися як режисерка-документалістка особисто переживала жахіття війни. Лариса Артюгіна відповіла, що серце плаче, але голова залишається холодною, аби допомагати Україні перемагати у війні з рашизмом. Лариса закликала учасників зустрічі підтримувати проект БУДЕМО ЖИТИ фінансово, коментувати та поширювати у своїх соціальних мережах, а також знімати і надсилати на сайт Платформи української документалістики власні історії про підтримку України у боротьбі з російським агресором.