10 червня на литовському порталі новин Delfi відбулася зустріч з українською режисеркою документалісткою Ларисою Артюгіною. Спецефір з Ларисою був присвячений питанням оцінки російської культури.

Ведучий студії Дмитро Семенов обговорив з Ларисою Артюгіною питання, які в ситуації повномасштабної російської агресії проти України стали актуальними для литовського суспільства: що робити, коли культуру у своїх цілях використовує окупант? Чи треба відміняти російські вистави та концерти? Як ставитися до негативу по відношенню до російської культури і мови, коли російські війська вбивають мирних українців? 

Лариса Артюгіна зазначила, що, в принципі, не можливо відмінити культуру. Але в результаті розвитку та діяльності російської культури утворилося ціле покоління вбивць, гвалтівників, мародерів, які готові знищити не тільки Україну, але і весь світ. Культура, у якій ці істоти виникли та існують, не може бути підтримана. Така культура є неетичною,  неморальною, нелюдяною і, відповідно, неможливою. Наразі проти України і світу ведеться гібридна проксі-війна, у якій російська культура використовується як засіб впливу, навіть як зброя на величезному інформаційно-культурному фронті. Підтримувати таку культуру є самогубством і це розуміє увесь цивілізований світ – вважає Лариса Артюгіна. 

Ведучій запитав українську документалістку щодо її думки – чому серед росіян є і такі люди, які не підтримують війну та допомагають Україні у боротьбі з окупацією. Лариса Артюгіна припустила, що причина цієї різниці у базових цінностях, які приймає кожна особистість самостійно, у внутрішній роботі, яку кожна особа або проводить, або ні, формуючи власну культуру поведінки.  Вона закликала почати глибоко і масштабно аналізувати процеси впливу російської культури на поведінкові схеми населення рф. “74 відсотки росіян підтримують війну росії проти України – ось чим є на сьогодні російська культура. Ситуація війни в Україні – це привід, щоб ці процеси осмислити і зупинити. Рашизм – хворобу людської душі, треба препарувати і показати усьому світу, як це відбувається, аби це не повторювалося ” – сказала українська режисерка.

Наприкінці Лариса Артюгіна подякувала величному народу Литви за неоціненну підтримку України у війні з рф: “У нас буде спільна перемога! Слава Литві! Слава Україні!” 

Посилання на відео спецетеру Delfi з українською документалісткою Ларисою Артюгіною:

https://www.youtube.com/watch?v=zuaHg8XaPWM&t=333s