Суспільний мовник Литви, Литовське національне радіо і телебачення (LRT), є медіа-групою, що належить Литовській державі. Тому для Платформи української документалістики стала важливою прем’єра документального фільму “За нашу і вашу свободу” в етері, який охоплює усю литовську громаду. Адже основною мотивацією створення документального фільму про литовсько-українську солідарність було бажання у такий спосіб подякувати литовцям за дружбу і взаємодопомогу у боротьбі з російським тоталітаризмом. Саме про це наголошують творці фільму “За нашу и вашу свободу” режисерка Лариса Артюгина та продюсер Вячеслав Волинщиков.

Показ документального фільму “За нашу і вашу свободу” в етері LRT відбувся 11 травня 2022 року, у вечірній час, о 19:30. Фільм отримав у литовців гарні відгуки, оскільки наразі, під час вторгнення рф в Україну, спільна боротьба за свободу литовців та українців стала особливо начасною.

Подивитися фільм на території Литви можна за цим посиланням – https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000199120/dokumentinis-filmas-uz-musu-ir-jusu-laisve