Завдяки нашому проєкту відбуваються іноді напрочуд знаменні події.

Днями в столиці відбувся офіційний візит прем’єр-міністра республіки Ужупіс Сакаласа Городецкіса до посольства республіки в Україні, яке знаходиться за адресою провулок Десятинний, 7, в галереї Tadzio.

В ході зустрічі пан посол республіки в Україні митець Федір Александрович прозвітував пану Сакаласу про свою діяльність і представив виставку «13 ракурсів війни». На виставці представлені фотороботи тринадцяти фото- та військових кореспондентів, які показують та «нагадують» українцям та світові про те, що російсько-українська війна ще триває.

Прем’єр- міністр та посол обговорили подальшу стратегію мистецько-культурного співробітництва Литви та України. Модерувала зустріч режисерка Лариса Артюгіна.

Ужупіс— район міста Вільнюс, столиці Литви, частково розташований в Старому місті. Українською район називається Заріччя. Іноді його порівнюють з районом Монмарт в Парижі або Андріївським узвозом в Києві. В 1997, отримавши неписаний, але сталий статус богемного, район Ужупіс в центрі Вільнюса оголосив себе «республікою» — митців та романтиків. Ця «республіка» має не тільки кордони й дорожні знаки, але й президента, міністрів, власну конституцію і свої свята, одне з яких — 1 квітня — є «державним».

Наші герої отримали у подарунок нашу традиційну медову подяку http://docua-platform.org/gratitude-honey/

Фото Ярослава Матвєєнко