За повідомленням Офісу Генерального прокурора, тіло Макса Левіна знайдено 1 квітня на території села Гута Межигірська Вишгородського району. За попередньою інформацією, беззбройного Максима Левіна військовослужбовці збройних сил РФ вбили двома пострілами зі стрілецької зброї. Досудове розслідування триває, вживаються заходи щодо встановлення всіх обставин злочину.

Видання LB.ua, в якому наш колега працював понад десять років, повідомляє, що 13 березня 2022 року Макс Левін, у супроводі військовослужбовця, та в минулому фотографа, Олексія Чернишова відправилися до Гути Межигірської, щоб задокументувати наслідки російської агресії. Вони залишили машину та пішли в бік села Мощун. З того часу зв’язок із обома чоловіками зник. Пізніше стало відомо, що в районі, де фотограф збирався працювати, розпочались інтенсивні бойові дії. Місцезнаходження та доля Чернишова наразі не встановлена.

Відомий український документальний фотограф і відеограф Макс Левін співпрацював з Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, Hromadske, LB.ua. Наша “Платформа української документалістики” також створювала спільні проєкти з Максом Левіним. Творча дружба почалася у 2014 році, була щирою і плідною, Макс був прекрасною людиною і професіоналом. У нього залишилися четверо синів.

Режисерка Платформи української документалістики Лариса Артюгіна, у своєму пості FB, на пам’ять Макса Левіна, розмістила відповідь Макса на питання щодо його мотивації участі у фіксації подій війни на Донбасі, яку розпочала росія: «Найгірше відчуття, коли говориш з мамою загиблого, і не знаєш що їй сказати. Максимум – це обійняти без слів. Для чого він це зробив, чому це важливо – нам з нею зрозуміло без слів. Напевно з цього відчуття народилося бажання сказати про це вголос – мовою історій, мовою фотографій, мовою документального фільму. Сказати для тих мільйонів, які не можуть зрозуміти без слів. Розказати про особистий вибір, з таких різних і водночас однакових мотивів. Показати приклад, чому бути людиною, громадянином і чоловіком було для героїв проекту важливіше за життя.”

4 квітня у Михайлівському соборі Києва, відбудеться прощання з Максом Левіним.

Більшість його документальних проєктів пов’язані з війною в Україні. “Кожен український фотограф мріє зробити фото, яке зупинить війну”, – пояснював журналіст.

Допомога у похованні та родині:

Монобанк: 4441114420335646 – Зоряна Стельмах;

ПриватБанк: 5168757403122528 – Інна Варениця.