Мало хто пам’ятає, що у Харкові тридцять років тому був потужний плацдарм для підтримки подій у Литві і демократії в цілому. У нашому проєкті безпосередні учасники цих подій виходять з затінків часу. «Це була ідейна підтримка. Виходили на площу і підтримували. Організовували мітинги на підтримку литовців. Самі прибалтиці мали великий вплив на нас і в Харкові. Вся інформація, що доходила до демократично настроєних людей, надходила перш за все з Вільнюса, а також з Латвії і Естонії. З молодіжних газет, що ми передплачували, які писали проти радянської влади, ми дізнавалися про події у Прибалтиці. Наші погляди формувались під впливом цих газет. З них же дізналися і про Саюдіс. Ми розповсюджували, доводили до широких мас населення про події, при чому не так як подавалось це в центральних газетах, бо у нас була інформація з тих газет, які ми отримали безпосередньо з Вільнюса», – так герой нашого проєкту Леонід Вінокуров згадує тогочасну діяльність на підтримку Литви, який на початку 1991 року був учасником харківського Комітету захисту демократії, організованого безпосередньо у відповідь на кровопролиття, які вчинили радянські силовики у Вільнюсі.

Леонід Вінокуров – голова Харківської обласної Асоціації демократичного розвитку і самоврядування, фізик-теоретик, науковий редактор журналу “Метрологія та прилади”, раніше – заст. директора Наукового центру температурних і оптичних вимірювань Національного наукового центру “Інститут метрології” (м.Харків).

Пан Леонід традиційно отримав від нас на знак подяки наш особливий «медовий подарунок»: http://docua-platform.org/gratitude-honey/

 

Фото Юрій Величко та Марічка Білоус